Tylko bez przynudzania

Title
Przejdź do treści

Tylko bez przynudzania

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Olga Wieczorek · 20 Wrzesień 2023
Wierni najważniejszym zasadom związkowym, wszystko co robimy, robimy z myślą o Was. Dlatego też wybrani członkowie Rady SZIK od 18 do 20 września 2023 r. w Tczewie, uczyli się jak pisać, żebyście chcieli czytać. A przynajmniej, sprawić by czytanie naszych tekstów było jak najmniej bolesne.
Związku zawodowy jest po to, aby chronić interesy zawodowe pracowników i działać na rzecz poprawy ich sytuacji ekonomicznej i społecznej. Jest to bezdyskusyjne i priorytetowe. Jednak, w naszej opinii, równie ważne jest profesjonalne informowanie członków o aktualnej sytuacji oraz działaniach związku. Dlatego, staramy się korzystając z wszystkich dostępnych form przekazu (facebook, strona internetowa, biuletyn) docierać do członków związku i na bieżąco informować o ważnych dla nas sprawach.
Zdajemy sobie jednak sprawę, że jesteśmy kolejarzami, a nie profesjonalnymi dziennikarzami i pomimo naszych najszczerszych chęci czasem wychodzi nam to pisanie, jak wychodzi. Wdrażając działania naprawcze, skorzystaliśmy z zaproszenia Krajowego Sekretariatu Transportowców NSZZ “Solidarność” i wzięliśmy udział w szkoleniu z “Redagowania internetowych stron związkowych”.
Program szkolenia przewidywał naukę zasad komunikacji i informowania, poprawnej budowy informacji związkowej, technik pisania a także najważniejszych zasad wynikających z prawa prasowego.
Szkolenie w formie warsztatowej, dla nas oraz koleżanek i kolegów z innych sekcji zawodowych, przeprowadziła trenerka z Działu Szkoleń i Rozwoju Związku Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność”. W trakcie warsztatów każdy z nas miał okazję napisać kilka artykułów i poddać się ocenie trenerki oraz innych uczestników szkolenia.
Stres był, uwagi były, ciężka praca również była. W zamian, teraz każdy nasz artykuł, nawet relacja z uroczystej mszy świętej, będzie trzymał w napięciu oraz zapierał dech niczym kryminał Chandlera albo Agathy Christie. Czego życząc sobie i Wam, w imieniu zespołu redakcyjnego pozdrawiam.


2024. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści