Piotr Duda przewodniczącym „Solidarności”

Title
Przejdź do treści

Piotr Duda przewodniczącym „Solidarności”

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Źródło: tysol.pl · 20 Październik 2023
Piotr Duda został po raz czwarty wybrany na funkcję przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” podczas XXXI Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” w Spale. Władze Związku wybrano na nową, pięcioletnią kadencję 2023-2028.
19-20 października w hali Centralnego Ośrodku Sportu w Spale odbył się 31. Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”. Jego hasłem było: „Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy”, które nawiązywało do Wielkiego Papieża Polaka, Świętego Jana Pawła II.
Jedynym kandydatem na tę funkcję był obecny przewodniczący Związku Piotr Duda, który otrzymał 211 głosów. Łącznie oddano 232 ważnych głosów. To czwarta kadencja Piotra Dudy, który na czele „Solidarności” stoi od 2010 roku.
W pierwszym dniu Zjazdu wśród gości byli prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.
Jestem dumny z dzieła, które przez ostatnie 8 lat wspólnie zrealizowaliśmy. Co do jednego nie mam wątpliwości, będę konsekwentnie realizował tą politykę, do której zobowiązywałem się wspólnie z „Solidarnością” (...).
Możecie być pewni, że ja z tej drogi nie zejdę, będę bronił wszystkich ustaleń i zobowiązań które zostały w ostatnich latach zrealizowane – powiedział do delegatów prezydent Andrzej Duda.
Niezależnie od obrotu wydarzeń związanych z ostatnimi wyborami, formacja którą mam zaszczyt reprezentować, Prawo i Sprawiedliwość będzie stała na straży praw pracowniczych. Będzie stała również na straży polityki społecznej i prorodzinnej (...).
Trwa bitwa o Polskę, o lepsza Polskę. Przed nami, ludźmi Solidarności wielkie zadania, obrona tego, co udało się zrealizować w ostatnich latach, a także wytyczanie ścieżek na kolejne lata.
Mam nadzieję, że znajdziemy w sobie siłę i podejmiemy wyzwanie. Walczmy o Polskę, jest tego warta – mówił w swoim wystąpieniu premier Mateusz Morawiecki.
W drugim dniu Zjazdu wybrano 56 osób do Komisji Krajowej (KK) NSZZ „Solidarność”. Oprócz wybranych, w KK zasiadają także przewodniczący Regionów NSZZ „Solidarność” oraz Krajowych Sekretariatów Branżowych.
Krajowy Zjazd Delegatów jest najwyższą władzą stanowiącą w NSZZ „Solidarność”. Delegaci wybierani są według klucza wyborczego uchwalanego przez KK. Liczba miejsc mandatowych przypadających poszczególnym regionom jest proporcjonalna do liczby członków Związku zrzeszonych w tym regionie. Wśród 248 delegatów było 11 kolejarzy reprezentujących 9 regionów.


2024. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści