Na szlaku

Title
Przejdź do treści

Na szlaku

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Roman Kowalski · 23 Wrzesień 2023
Po pięciu godzinach intensywnego marszu zdobyliśmy Wielką Raczę, której wysokość wynosi 1 236 m. Jest to jeden z najwyższych szczytów Beskidu Żywieckiego.
Uczestnicy wstali wczesnym rankiem, aby z różnych miejsc Polski stawić się na zbiórkę w Katowicach, drugiego trekkingu górskiego zorganizowanego przez Sekcję Zawodową Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność”.
Nasze koleżanki i koledzy 22 września 2023 r. o godzinie dziesiątej rano rozpoczęli podróż autokarem z Katowic do Rycerki Górnej, aby z tego miejsca szlakiem zielonym rozpocząć wspinaczkę do schroniska PTTK na Przegibku 1000 m n.p.m.
Po krótkim odpoczynku, w słońcu i towarzystwie niewielkich chmur, rozpoczęliśmy wędrówkę czerwonym szlakiem w kierunku Wielkiej Raczy, celu naszej wyprawy.
Urozmaicona trasa wiedzie przy granicy ze Słowacją i jest bardzo widokowa. W oddali widoczne są szczyty słowackiego pasma górskiego Mała Fatra. Po trzy i półgodzinnym marszu dotarliśmy do celu. Szczyt Wielkiej Raczy zdobyty.
Na górze zrobiliśmy wspólne zdjęcia z banerem ,,Solidarności’’ i odpalonymi racami świetlnymi, które stworzyły kilkuminutowy piękny spektakl.
W schronisku wspólna kolacja i integracyjna zabawa zakończyły pierwszy dzień naszej wyprawy. Rano pobudka, wspólne śniadanie i rozpoczęliśmy powrót żółtym szlakiem w dół do Rycerki Górnej. Ostatnim etapem podróży był przejazd autokarem do Katowic, gdzie pożegnaliśmy się z uczestnikami trekkingu.
Podziękowania dla wszystkich uczestniczek i uczestników za wytrwałość i wyrozumienie, nienarzekanie i dobry humor. Do zobaczenie na szlaku za rok.


2024. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści