Grand Prix w siatkówce plażowej promocją „Solidarności”

Title
Przejdź do treści

Grand Prix w siatkówce plażowej promocją „Solidarności”

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Andrzej Van-Selow · 7 Lipiec 2023
W dniu 25.06.2023 r. meczem pań rozpoczęto rozgrywki 27 Grand Prix Opolszczyzny (GPO) w siatkówce plażowej. Jest ono świętem sportowym województwa oraz promocją NSZZ „Solidarność” (uczestnicy ubrani byli w koszulki sportowe z logo „Solidarności”).
To wyjątkowe wydarzenie sportowe organizowane od wielu lat otrzymuje po raz kolejny dofinansowanie Marszałka Województwa Opolskiego, a także NSZZ „Solidarność” z Regionu Śląsk Opolski i Regionu Małopolska oraz Krajowej Sekcji Kolejarzy (boiska udekorowane były banerami i flagami „Solidarności”). Ponadto patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska program TVP 3.
Warto wspomnieć, że GPO organizowany jest już po raz 27 i jest to prawdopodobnie najstarsza tego typu impreza sportowa w historii krajowej siatkówki plażowej organizowana przez Opolski Związek Piłki Siatkowej. W Polsce siatkówka plażowa zyskała swoją największą popularność w latach 90 i od tego czasu zaczęły powstawać profesjonalne turnieje oraz ligi dla tej widowiskowej dyscypliny sportu. Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) oraz regionalne związki siatkówki angażują się w jej rozwój organizując liczne zawody, imprezy, turnieje oraz obozy szkoleniowe.
Mecze eliminacyjne tegorocznego cyklu GPO zostaną rozegrane na boiskach miast i gmin województwa opolskiego takich jak: Nysa, Kędzierzyn Koźle, Głuchołazy, Kamień Śląski, Opole, Krapkowice oraz Moszna.
W tym roku organizatorzy zawodów zaplanowali rozegranie piętnastu turniejów GPO w podziale na 5 turniejów eliminacyjnych pań i panów oraz 2 turnieje „mixtów”, czyli par mieszanych. Jednak największe emocje na pewno dostarczą 3 ostatnie mecze finałowe. System punktacji, w którym uczestnicy zdobywają punkty za miejsca zajęte w poszczególnych turniejach, jest ciekawie ułożony i sprawia, że rywalizacja jest bardzo emocjonująca. Na chwilę obecną rozegrane zostały 4 turnieje z zaplanowanych 15, w których:
  • w kategorii pań w obu turniejach rozegranych na boiskach w Nysie wygrała para z Bydgoszczy,
  • drugie miejsce w I turnieju należało do dwuosobowej drużyny reprezentującej Opole i Zabrze, natomiast w II turnieju do pary z Krakowa i Zabrza,
  • trzecie miejsce w I turnieju zajął dwuosobowy team z Krakowa i Katowic, a w II turnieju na podium stanęła para z Poznania.
Z kolei na turnieju w Głuchołazach w kategorii panów pierwsze miejsce zajęła para z Kędzierzyna Koźla, drugie para reprezentująca Opole, a trzecie zawodnicy również reprezentujący Kędzierzyn Koźle. Natomiast w kategorii par mieszanych, czyli „mixtów”, pierwsze miejsce zajęła drużyna pochodząca z Opola, drugie miejsce para wywodząca się z Bielska-Białej i Bobrownik, a trzecie zespół z Wrocławia.
Wspominając o wynikach sportowych GPO nie należy zapominać o naszym koledze Mariuszu Pilichowskim, który jako „człowiek orkiestra”, organizuje to wydarzenie, sędziuje mecze (jest sędzią głównym GPO), a co najważniejsze jako członek związku i aktywny działacz związkowy zasiadający m.in. w Radzie SZIK oraz w różnych strukturach związku NSZZ „Solidarność”, przyczynia się do rozwoju kultury fizycznej oraz promocji i popularyzacji sportu wśród związkowców.
Warto podkreślić, że NSZZ „Solidarność”, który oprócz obrony praw i przywilejów pracowniczych dba również o rozwój fizyczny, integrację oraz zdrową i sportową rywalizację pracowników.
A na koniec nasz kolega Mariusz Pilichowski, który specjalnie dla środowiska kolejowej „Solidarności” przygotował rozgrywki w taki o to sposób zachęca do uczestnictwa w kolejnych turniejach:
„W dniu 12 sierpnia 2023 r. (sobota) na kąpielisku letnim w Opolu odbędzie się turniej siatkówki plażowej dla członków NSZZ „Solidarność”. Zawody odbędą się na dwóch boiskach. Na jednym boisku zagramy zespołami dwuosobowymi, a na drugim boisku zespołami trzyosobowymi. Zespoły mogą być mieszane. Trójki w dowolnej konfiguracji. Do turnieju zgłaszać się można indywidualnie na podstawie legitymacji związkowej lub poprzez macierzyste organizacje związkowe do dnia 10 sierpnia 2023 r. do godz. 20:00, na adres mailowy mariuszpilichowski@o2.pl lub telefonicznie 666 902 538”.
Mile widziana jest również pomoc finansowa w organizacji ww. przedsięwzięć. Jeżeli któraś z organizacji zakładowych zechciała by przekazać finansowe wsparcie, to prosimy o kontakt na wskazane powyżej dane.


2023. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści