Spotkanie opłatkowe kolejarzy

Title
Przejdź do treści

Spotkanie opłatkowe kolejarzy

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Redaktor · 14 Styczeń 2023
Nawiązując do wieloletniej, pięknej tradycji spotkań z kolejarzami w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich 14 stycznia 2023 r. odbyło się spotkanie opłatkowe z abp Markiem Jędraszewskim.
Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., w kaplicy uświęconej przez obecność św. Jana Pawła II z czasów kiedy jako kardynał Archidiecezji Krakowskiej to miejsce było Jego domem.
Sprawował ją duszpasterz kolejarzy ks. Grzegorz Szewczyk, który wyraził radość, że po przerwie spowodowanej pandemią, znowu kolejarze mogą się spotkać. W uroczystości uczestniczyli kolejarze krakowscy, ale również specjalnie przybyli z tej okazji z Nowego Sącza, Tarnowa, Katowic, Lublina i innych miejsc Polski. Byli dyrektorzy, prezesi, dostojnicy kolejowi, związkowcy, emeryci i zwykli pracownicy.
Wśród delegacji składających życzenia księdzu arcybiskupowi byli m.in. przedstawiciele NSZZ „Solidarność” – Henryk Sikora, przewodniczący Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej, Ireneusz Dynowski, przewodniczący Regionalnej Sekcji Kolejarzy, Elżbieta Baczewska, przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej w PKP Telkol, Teresa Zbylut, zastępca przewodniczącego Komisji Zakładowej w ZLK Kraków.
Wręczyli oni księdzu arcybiskupowi książkę pt. „40 najważniejszych wydarzeń w historii kolejowej Solidarności” wydanej przez Krajową Sekcję Kolejarzy oraz niezwykły szalik do połowy w barwach KKS Lech Poznań, a od połowy KS Cracovia.
Było to symboliczne nawiązanie – jak wyjaśniał przewodniczący SZIK - do drogi w pracy duszpasterskiej, którą przebył arcybiskup – od Poznania, przez Łódź do Krakowa, a Lech był klubem kolejowym, natomiast koszulkę Cracovii z nr 1 otrzymał przed laty św. Jana Pawła II, kibic tego klubu.
W czasie łamania się opłatkiem, abp Marek Jędraszewski powiedział m.in., żebyśmy jako „Solidarność” nie odchodzili od wartości chrześcijańskich, bo przecież jesteśmy związkiem chrześcijańskim, to mamy zapisane w Statucie …


2024. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści