Solidarność wyszła na ulice polskich miast w obronie św. Jana Pawła II

Title
Przejdź do treści

Solidarność wyszła na ulice polskich miast w obronie św. Jana Pawła II

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Redaktor · 2 Kwiecień 2023
Członkowie i sympatycy Solidarności odpowiedzieli na apel przewodniczącego Piotra Dudy, tłumnie przybywając na Marsze Papieskie, które 2 kwietnia w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II przeszły ulicami wielu polskich miast.
Marsze Papieskie przeszły ulicami wielu polskich miast 2 kwietnia w 18. rocznicę śmierci papieża Polaka. Do licznego udziału w przemarszach wzywał uprzednio przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.
Piotr Duda zwrócił się do członków i sympatyków Solidarności z apelem „o wsparcie działań na rzecz obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II” m.in. poprzez udział w Marszach Papieskich: – Solidarność w swojej trudnej historii zawsze mogła liczyć na Jana Pawła II. Wspierał nas i chronił w chwilach trudnych, tragicznych. Pouczał, gdy błądziliśmy, był z nami w chwilach radości i triumfu. I tak jak my mogliśmy liczyć na Jego pomoc, tak On zawsze mógł i może liczyć na Solidarność – podkreślał Piotr Duda.
Największe marsze odbyły się w Warszawie i Krakowie. Wśród uczestników było wielu związkowców z kolejowych organizacji NSZZ „Solidarność”.


2024. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści