KOMUNIKAT PRASOWY

Title
Przejdź do treści

KOMUNIKAT PRASOWY

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Redaktor · 17 Styczeń 2023
Szanowni Państwo,
W dniu 16 stycznia 2023 roku organizacje związkowe reprezentujące pracowników spółki skarbu państwa PKP Telkol sp. z o.o. skierowały List otwarty do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Pomimo istniejących już ponad dwa lata uzgodnień i zapewnień zarówno ze strony Ministerstwa Aktywów Państwowych jak i Ministerstwa Infrastruktury, że przejęcie własności udziałów spółki PKP TELKOL sp. o.o. przez Narodowego Zarządcę Infrastruktury spółkę PKP PLK S.A. to jedyny ekonomiczny ratunek dla tej spółki, strony do dziś nie mogą uzgodnić warunków sprzedaży a cały proces się zatrzymał.
List otwarty do Premiera M. Morawieckiego (w załączeniu) jest wyrazem determinacji strony społecznej w kierunku zapobieżenia upadkowi spółki skarbu państwa jaką jest PKP TELKOL.
Szersze zainteresowanie jej losem oraz zatrudnionych tam pracowników może wpłynie wreszcie motywująco na osoby decyzyjne w tej sprawie.
Trwa regres spółki a pozostali pracujący w niej pracownicy tracą nadzieje na koniec upokorzeń jakich w ciągu ostatnich dwóch latach doświadczają.
Związki Zawodowe działające w PKP TELKOL sp. z o.o.2023. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści