Łódzka „Solidarność” na Kajakowej Wyprawie

Title
Przejdź do treści

Łódzka „Solidarność” na Kajakowej Wyprawie

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Andrzej Van-Selow · 7 Lipiec 2024
W dniu 06.07.2024 r. odbył się spływ kajakowy organizowany przez Komisję Zakładową NSZZ „Solidarność” w Zakładzie Linii Kolejowych w Łodzi.
Po przybyciu na miejsce zbiórki w Restarzewie uczestnicy zostali podzieleni na „załogowe pary”, z których jedna osoba musiała umieć pływać. Omówiony również przebieg spływu i zagrożenia dla jego uczestników.
Pierwsze załogi ruszyły około godziny 12:00. Organizator określił czas niezbędny na pokonanie trasy na 3-4 godziny, co przekładało się na około 15 km. Tego dnia pięknie świeciło słońce, a lekki wiatr i cienie drzew dawały uczucie świeżości i wytchnienie. Wszystkim dopisywały świetne humory, a na twarzach gościły uśmiechy.
Pośród uczestników nie zabrakło osób, które pierwszy raz były w taki sposób na wodzie. „Żółtodzioby” z wypiekami na twarzy relacjonowały kolejne etapy spływu słowami - „…czasami było ciężko, trafialiśmy na przeszkody trudne do pokonania, tj. konary i krzaki, ale pomagając sobie wzajemnie daliśmy radę. Super gdy można liczyć na pomoc…”.
Bardziej doświadczeni kajakarze wiedzą, że rzeka Widawka jest pełna niespodzianek, nagłe skręty, często jakieś zatopione pnie, konary drzew i gałęzie zwisające nad samą taflą wody to norma. Nie zabrakło także na tej dzikiej rzece głębi i czasem mielizny. Omijanie przeszkód na wodzie to niesamowita przygoda. Między kajakarzami „zniknęła” różnica wieku, nastąpiła międzypokoleniowa integracja. Powstała jedna wielka rodzina gotowa na każdym etapie wspierać się wzajemnie, aby osiągnąć bezpiecznie cel wyprawy.
Na końcu trasy każdy uczestnik został przywitany przez Piotra Pazerę, przewodniczącego „Solidarności” w ZLK Łódź, który pomagał w cumowaniu kajaków i wydostaniu się na brzeg „suchą stopą”. Ostatni przybił do brzegu Sławomir Kołodziejczyk, który jako współorganizator dbał o bezpieczeństwo na trasie wyprawy.
Zmęczeni kajakarze udali się na biesiadę gdzie czekały przygotowane dla nich grillowe dania. Całość została oprawiona muzyką graną przez DJ. Przyległy teren udekorowany był flagami i banerami z logo „Solidarność”.
Przy ognisku, które było centralnym punktem dalszej części integracyjnej, zebrani opowiadali anegdoty z życia zawodowego i prywatnego oraz dzielili się wrażeniami ze spływu.
Spływ kajakowy zorganizowany przez Komisję Zakładową NSZZ „Solidarność” w Łodzi był pełen emocji i niespodzianek, oferując kolejarzom i ich rodzinom nie tylko możliwość aktywnego wypoczynku, ale także integracji i wspólnego pokonywania trudności. Wieczorne ognisko i biesiadowanie przy muzyce stworzyły wyjątkową atmosferę, sprzyjającą zacieśnianiu więzi i budowaniu wspólnoty związkowej jaką jest „Solidarności”.


2024. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści